Kombi Bakımı Ankara

Kombi Bakımı Ankara Nasıl Yapılır?

Ankara Kombi Bakımı ve Petek Temizleme
Ankara Kombi Bakımı ve Petek Temizleme

Kombi bakımı Ankara Olarak hepimizin bakımını eksiksiz ve aksatmadan yapmak zorunda olduğumuz önemli bir ısıtma sistemidir. Eğer kombi bakımı işleminizi zamanında yapmazsanız bir sürü aksilik çıkacaktır. Bu aksiliklerin başında kombinizin bozulması gelmektedir. Bunun yanında özellikle kış aylarında kombiniz çok çalıştığı halde evinizi az ısıtacaktır. Bu da çok haneli doğalgaz faturası anlamına gelmektedir.

Kombi Bakımı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekmektedir?

Kombi Bakımı Ankara ve Petek temizleme
Kombi bakımı ve makine ile petek temizliği

Öncelikle kombi bakımı işleminiz için çağıracağınız ustaların bu bakımı yapabilmeleri için onaylı sertifikalarının olması gerekmektedir. Bununla birlikte işlemler başlamadan evvel herhangi bir sorun varsa bunla alakalı bilgi vermeniz gerekmektedir. Bunun yanında gelen ekip sizlere bakım yapılmadan önce hangi işlemlerin ortalama olarak nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi vermelidir. Bu bilgileri ayrıntılı olarak sorup takip etmeniz bir hayli önemlidir.

Kombi bakımı fiyatları Ankara
Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır

Kombi Bakımı Ankara İşlemleri

Kombi bakım Ankara işlemi gelen ekip tarafından yapılacaktır. Bu anlamda sizin direkt olarak yapmanız gereken bir işlem bulunmamaktadır. Genel olarak yapılan işlemler şunlardır;

  • Kombiden gelen sıcak soğuk su ayarlarının tam olarak çalışıp çalışmadığına bakılarak işlemler başlamaktadır.
  • Kombinin su sızdırıp sızdırmadığına bakılarak kontrol edilir.
  • Kombinin içi açılarak içinde tozlanma var mı yok mu kontrol edilir ve tozları alınarak kombinin iç yüzeyi temizlenir.
  • Kombinin teknik hatları kontrol edilir. Elektrik aksanı ve yazılım mekanizmasına bakılır ve buralardaki sorunlar ya da olası sorunlar giderilir.
  • Kombinin hava çıkış bacasında herhangi bir tıkanıklık var mı yok mu kontrol edilir ve her ihtimale karşı olarak bu alan temizlenmektedir.
  • Kombi içindeki mevcut su boşaltılır. Bu su zaman içinde koyulaşabilir ya da yoğunlaşabilir. Bu da sistemde suyun rahatlıkla dolaşamaması anlamına gelmektedir.
  • Kombinin fanları temizlenir ve havalandırması kontrol edilir.
  • Tüm işlemler bittikten sonra kombi sıcak su ayarlarında çalıştırılarak verim alınıp alınmadığı kontrol edilir aynı zamanda suyun ısınma hızına da bakılır.
Petek Isınmama Nedenleri
Tıkanık petek nasıl olur

Kombi Bakımı Ankara

Eğer tüm bu işlemler yapıldıktan sonra sorun yoksa kombi bakım işlemiustalıkla bitmiş demektir. Onaylı ve sertifikalı kombi temizliği için bize ulaşabilirsiniz. Çok kısa sürede yapılacak bu işlemler için profesyonel ellerdesiniz. Bizlere bir telefon kadar uzaklıktasınız.