Petek Temizleme Ankara

Petek Temizliği Fiyat Ankara
Petek Temizliği Ankara

Aks Kombi Petek Temizleme Ankara:

Petek temizleme Ankara olarak eğitim ve ekipman olarak profesyonel hizmet vermekteyiz. Petek temizliği neden yapılması gerekir ve belirtileri nelerdir aşağıda bahsetmeye çalışalım.

Petek Temizleme Ne Zaman Yapılmalı ?

 • Peteklerin alt kısımlarının soğuk kalması
 • Kombi derecesini yükseltmemize rağmen yeterli ısıyı alamamak
 • Kombiye en uzak olan peteğin hiç ısınmaması
 • Kombi sirkülasyon yapamadığı için arızaya geçmesi
 • Faturanın yüksek gelmesine rağmen peteklerin ısınmaması
 • Kombi pislik tutucu sürekli olarak tıkanması
 • Üç yıldan uzun zamandır petek temizliği yapılmadıysa
Kombi Petek temizliği Ankara Fiyat
Kombi Petek Temizleme Fiyatları Ankara

Neden Petekler Tıkanır ?

Kombi ve petek tesisatı bir bütün halinde çalışır. Kombi çalışma prensibi olarak iki şekilde çalışır. Birincisi şebekeden gelen temiz su biz sıcak su musluğunu açtığımızda kombi içerisinde ısınarak musluktan sıcak olarak akar. İkincisi ise petek içerisinde hali hazırda bulunan 1,5 bar suyu kombi içerisinde ısıtarak peteklere gönderme şeklindedir. Bu iki işlemi ayırt etmemiz gereken nokta musluğa gelen su kombinin içinden ısınarak bir defa geçer ve musluktan gidere dökülür. Peteklerden kombiye gelen su ise hep aynı sudur. Kombi petek içerisindeki suyu sirkülasyon pompası ile içine çeker ısıtır ve petek içerisine tekrar gönderir. Kısacası peteklerin içerisinde hep aynı su devir daim eder. Yıllarca aynı görevi üslenen su, petekler ve kombi içerisindeki metal ve plastik aksamlar ısınmanın ve soğumanın etkileri ile pas, tortu, kireçten tıkanmalara yol açar. Petek içerisinde yoğunlaşan bu tortu ve pas tıkanmalara neden olur. Tıkanan kanallar sıcak su geçişini engeller ve peteklerin soğuk kalmasına neden olur.

Keçiören Petek Temizeme
Petek temizleme Keçiören

Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılıyor ?

Petek temizleme konusunda 2010 yılından beri profesyonel olarak hizmet veren Aks petek temizleme eğitimli ustaları ve son teknoloji makineler ile hizmet veriyor. Petek temizleme işleminin nasıl yapıldığı konusunda aşağıda sizlere ayrıntılı şekilde bilgi vermeye çalışalım.

 • Randevu işlemi tamamlandıktan sonra adrese saatinde gelen ustamız ön keşif yaparak kombi ve tesisatın durumu konusunda bilgi edinir.
 • Petek temizliği esnasında makine banyodan tesisata bağlanır ve tüm petekleri banyodan temizler.
 • Petek temizleme işlemi genellikle banyodan yapıldığı için her hangi bir su dökülmesine karşı paspaslar kaldırılır.
 • Kombiyi kapattıktan sonra sistemdeki suyu tahliye ederek petek temizleme makinesi bağlamaya uygun hale getirilir.
 • Petek temizleme keçiören işleminde en önemli hususlarından birisi kombinin tesisattan ayrılmasıdır. Bu aşamada kombi tesisattan ayrılır.
 • Petekleri tek tek temizleye bilmek için temizlenecek tüm petekler vanalarından kapatılır. Sadece temizlenecek petek açık bırakılır.
 • Geçtiğimiz işlemlerden sonra makine çalıştırılır ve açık bırakılan petek temizlenir. Bir peteğin temizlenmesi büyüklüğüne ve kirlilik derecesine göre değişiklik göstere bilir.
 • Temizlenen petek kapatılır diğer peteğin vanası açılır. Tüm peteklere aynı işlem uygulanır ve temiz su gelene kadar beklenir.
 • Petek temizleme işlemi bittikten sonra kombi pislik tutucusu (filtresi) temizlenir kombi tesisata bağlanır.
 • Banyo peteğini ve kombiyi bağladıktan sonra su basılır ve petek havaları tek tek alınır.
 • Kombi günlük çalışma derecesine ayarda çalıştırılır. Belirli süreden sonra petekler kontrol edilerek peteklerin ısı farkları kontrol edilir, ve reglaj ayarları yapılır.
 • Peteklerin kontrolleri tamamlandıktan sonra tüketici bilgilendirilir.

Reglaj ayarı nasıl yapılır
Peteklerin altları neden ısıtmaz

Reglaj Ayarı Nedir ?

Peteklerde reglaj ayarı demek peteklerin orantısız olarak ısınması anlamına gelir. Konuyu biraz daha açarsak kombi yakındaki peteklere sıcak suyu çok rahat ve kolay doldururken, uzaktaki peteklere sıcak suyu daha kötü göndermesine denir.

Reglaj Ayarı Nasıl Yapılır ?

Reglaj ayarı yapmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Bu işlem esnasında yapmamız gereken çok ısınan petekler ve az ısınan petekleri tespit edip çok ısınanları, yani suyun diğerlerine hızlı dolduğu peteği vanasından kısarak, soğuk peteğe suyun daha iyi dolmasını sağlamamız gerekir. Eğer bu işlemi yapmamıza rağmen verim alamıyorsak petek temizliği yaptırmanız gerekir.

Kombi Filtresi Nasıl Temizlenir
Kombi Filtresi Nerede Nasıl Temizlenir

Kombi Filtresi Temizleme

Kombi filtresi petek tesisatından dönen suyu süzerek kombi içerisine girmesini önler. Kombi filtresi genellikle kombiyi karşımıza aldığımızda en sağdaki kalın boru üzerindeki altıgen yada kelebek şeklinde plastik bir tapanın altındadır. Bu filtre tıkandığı zaman kombi sıcak suyu peteklere gönderemez onun içinde kombi derecesini ne kadar yükseltmiş olsak bile peteklere ısı gitmez.

Petek Temizleme Ankara Hizmet Bölgeleri

Kombi ve petek temizleme servisi olarak Ankara merkez ilçelerine servisimiz vardır. Mamak petek temizleme. Keçiören petek temizleme, Çankaya Petek temizleme, Sincan Petek temizleme, Yenimahalle petek temizleme, Altındağ petek temizleme gibi merkez ilçelere servisimiz vardır.

Petek Temizleme Ankara Keçiören

Petek temizleme Ankara Keçiören olarak tüm mahallere servisimiz vardır. Kombi bakımı ve petek temizliğini işlemini hava darbeli makineler ile profesyonel olarak yapıyoruz.

Petek Temizleme Ankara Çankaya

Kombi ve petek temizleme konusunda eğitimli kadrosu ve son teknoloji makineler ile profesyonel hizmet veriyoruz. Sizlerde uygun fiyata kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız bizi araya bilirsiniz.